Vidinis informacijos apie pažeidimus teikimo kanalas

Apie pažeidimą pranešti vidiniu informacijos apie pažeidimus teikimo kanalu gali bet kuris asmuo, kurį su Mažeikių r. Viekšnių lopšeliu-darželiu „Liepaitė“ sieja ar siejo darbo arba sutartiniai santykiai (konsultavimo, rangos, praktikos, savanoriškos veiklos ir pan.), arba įdarbinimo ar kiti ikisutartiniai santykiai.

Vidiniu informacijos apie pažeidimus teikimo kanalu galite pateikti informaciją apie pažeidimus Mažeikių r. Viekšnių lopšelyje-darželyje „Liepaitė“ dėl:

1) pavojaus visuomenės saugumui ar sveikatai, asmens gyvybei ar sveikatai;

2) pavojaus aplinkai;

3) kliudymo arba neteisėto poveikio teisėsaugos institucijų atliekamiems tyrimams ar teismams vykdant teisingumą;

4) neteisėtos veiklos finansavimo;

5) neteisėto ar neskaidraus viešųjų lėšų ar turto naudojimo;

6) neteisėtu būdu įgyto turto;

7) padaryto pažeidimo padarinių slėpimo, trukdymo nustatyti padarinių mastą;

8) kitų pažeidimų.

Pranešimų pateikimo tvarka numatyta Vidinio informacijos apie pažeidimus teikimo kanalo funkcionavimo Mažeikių r. Viekšnių lopšelyje-darželyje „Liepaitė“ tvarkos apraše.

Mažeikių r. Viekšnių lopšelyje-darželyje „Liepaitė“ paskirtas kompetentingas subjektas – direktoriaus pavaduotoja ūkiui Auksė Žagrakalienė, +370 443 36 091, kuris administruoja vidinį informacijos apie pažeidimus teikimo kanalą ir yra atsakingas už Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymo reikalavimų vykdymą.

Teikdami informaciją turite užpildyti Pranešimo apie pažeidimą formą ir siųsti šią formą elektroniniu paštu pranesk@vieksniuliepaite.lt

Asmeniui, pateikusiam informaciją apie pažeidimą, taikomas konfidencialumas. Reikalavimas užtikrinti konfidencialumą netaikomas tik tais atvejais, kai to raštu prašo asmuo, pateikiantis ar pateikęs informaciją apie pažeidimą, arba asmuo pateikia žinomai melagingą informaciją.

Asmenims, pripažintiems pranešėjais Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymo ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka, gali būti taikomos pagalbos, apsaugos ir skatinimo priemonės.

DĖMESIO! Vidinis pranešimų kanalas nėra skirtas skundams, prašymams ar pranešimams pateikti, siekiant apginti asmeninius interesus.

Įspėjame, kad Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 236 straipsnyje yra nustatyta baudžiamoji atsakomybė už melagingą nekalto asmens įskundimą padarius nusikalstamą veiką arba pranešimą apie žinomai nebūtą nusikaltimą.