STREAM projektinė savaitė „Vasaros atradėjai“

Birželio 8–12 dienomis Viekšnių lopšelyje-darželyje „Liepaitė“ vyko STREAM projektinė savaitė „Vasaros atradėjai“. Jos metu vaikai mokėsi per patirtį – tyrinėjo, eksperimentavo, kūrė, stebėjo, matavo, lygino, kėlė klausimus ir ieškojo atsakymų. Naudodami gamtines medžiagas bei antrines žaliavas ugdytiniai ne tik smagiai leido laiką, bet ir lavino kūrybiškumą, kritinį mąstymą, problemų sprendimo bei bendradarbiavimo gebėjimus.

„Mažųjų kapitonų uoste“ vaikai kūrė laivelius iš antrinių žaliavų ir gamtos medžiagų, išbandė juos vandenyje, stebėjo, kurie plaukia, o kurie skęsta, aiškinosi plūdrumo priežastis ir ieškojo būdų, kaip patobulinti savo konstrukcijas.

„Kelionėje su vėju“ mažieji konstravo aitvarus, rinkosi tinkamiausias medžiagas, tyrinėjo vėjo poveikį ir praktiškai įsitikino, kaip forma, dydis ar svoris gali lemti aitvaro skrydį.

„Smėlio meno“ veikloje vaikai eksperimentavo su įvairiomis medžiagomis, kūrė originalius paveikslus, lavino vaizduotę, meninę saviraišką ir gebėjimą kūrybiškai panaudoti aplinkoje esančius išteklius.

„Ieškau, atrandu, mokausi“ veiklose ugdytiniai tapo tikrais tyrinėtojais – matavo pušų aukštį netradiciniais būdais, fiksavo ir lygino rezultatus, skaičiavo, rūšiavo bei atliko įvairias matematines užduotis, mokydamiesi per žaidimą ir praktinę veiklą.

Visos savaitės metu vaikai patyrė atradimo džiaugsmą, mokėsi bendradarbiauti, drąsiai išbandyti savo idėjas ir ieškoti sprendimų. Džiaugiamės mažaisiais tyrinėtojais, kurie dar kartą įrodė, kad mokytis galima smalsiai, kūrybiškai ir įdomiai!

 

.

 

Atsisveikinimas su darželiu

Viekšnių lopšelio-darželio ,,Liepaitė” ,,Smalsučių“ grupės vaikai atsisveikino su darželiu ir jau pasiruošę žengti pirmuosius žingsnius į mokyklą.

Šventės metu skambėjo dainos, vaikai šoko, muzikavo instrumentais. Net­rūko šypsenų, šiltų apkabinimų ir gražių palinkėjimų.

Mokytojos vaikams linkėjo drąsiai žengti į naują gyvenimo etapą, susirasti gerų draugų, neprarasti smalsumo ir kasdien atrasti ką nors naujo.

„Pelėdžiukų“ grupėje su darželiu atsisveikino penki priešmokyklinukai, kurie rudenį taip pat pradės mokyklinį kelią. Kiti grupės vaikai dar liks darželyje – augs, žais, svajos ir lauks savo didžiosios šventės.

Mažieji draugai būsimus pirmokus pradžiugino dovanodami dainas ir mažas atminimo dovanėles. Visi kartu šoko ratelius, dainavo ir grojo.

Nuoširdžiai dėkojame tėveliams už bendrystę, pasitikėjimą, pagalbą ir buvimą kartu visus šiuos metus. Linkime Jūsų šeimoms daug džiaugsmo ir sėkmės naujame gyvenimo etape!

 

Šeima – mano šilčiausi namai

Darželyje vyko jauki ir spalvinga Šeimos šventė „Šeima – mano šilčiausi namai“, skirta paminėti Tarptautinę šeimos dieną ir Vaiko dieną.

Šventė prasidėjo ypatingai – visos darželio šeimos susibūrė bendrai nuotraukai iš dangaus, įamžinusiai gražią mūsų bendruomenės akimirką. Susirinkusius šiltai pasveikino darželio direktorė Daiva Narmontienė, linkėdama kuo daugiau bendrystės, vaikų juoko ir prasmingo laiko kartu.

Renginį vedė linksmosios Pepės, kurios vaikus buvo aplankiusios dar rugsėjo 1-ąją, kai mažieji po vasaros nedrąsiai grįžo į darželį. Šįkart Pepės džiaugėsi matydamos, kiek visi paaugo, sustiprėjo ir kiek daug išmoko per metus.

Šventės metu visų grupių vaikai dovanojo nuotaikingus pasirodymus – skambėjo dainos, sukosi šokiai, netrūko ritmo, sporto ir gerų emocijų. Mažieji dalijosi vaikystės džiaugsmu, draugyste ir meile šeimai.

Po koncertinės programos šeimos keliavo po įvairias veiklų stoteles – meno, STEAM, muzikos, sporto, fotosesijos ir gamtamokslinę.

Dėkojame visiems vaikams, tėveliams ir mokytojams už šilumą, šypsenas ir gražias akimirkas drauge.