EUROPOS JUDUMO SAVAITĖ

Kiekvienais metais rugsėjo 16–22 dienomis Europos šalyse vyksta Europos judumo savaitės renginiai. Prie iniciatyvos prisijungėme ir mes savo aktyviomis veiklomis:

  • Mankštos ir šokio diena. Tikslas – paskatinti vaikus muzikos ritmu sveikiau gyventi ir daugiau judėti, emocinis savijautos gerinimas.
  • Aktyvus/pažintinis pasivaikščiojimas. Pagrindinis tikslas didinti vaikų žinias apie fizinio aktyvumo naudą, pajusti gamtos ir žmogaus darną;
  • Akcija, skirta dienai be automobilio paminėti „Rieda ratai rateliukai į darželį su paspirtukais, dviratukais“. Visa darželio bendruomenė skatinta į darželį atkeliauti be automobilio! Vaikai linksmai demonstravo savo transporto priemones, diskutavo apie apsaugines priemones, dalinosi mintimis apie bemotorių transporto priemonių naudą žmogui ir aplinkai.
  • Tarptautinė Taikos dieną minėjome aktyviais užsiėmimais. Taikos simboliu pasirinkome – baltus balionus, kuriuos išpiešėme lauko erdvėje. Esame laimingi, kad gyvename taikiame krašte. Veiklos tikslas – aktyvinti visuomenės sąmoningumą kuriant taikius tarpasmeninius ir tarptautinius santykius, pasitelkiant meną.
  • Solidarumo bėgimas, kurį organizuoja visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“. Solidarumo bėgimo tikslai yra ugdyti vaikų socialinę atsakomybę, sąmoningumą, solidarumą ir padėti Lietuvos ir Zambijos vaikams. Ačiū prisidėjusiems – surinkome 41 eurą.
  • Aktyvi veikla „Rudens kliūčių ruožas“. Plačiomis šypsenomis ir džiugiomis nuotaikomis užbaigėme šią savaitę. Organizuojamų judrių veiklų tikslas priminti vaikams, pedagogams, tėvams, kaip svarbu judėti visus metus, nepamiršti sporto teikiamo džiaugsmo ir palaikyti didesnį fizinį aktyvumą įstaigoje.