Į JAUSMŲ IR EMOCIJŲ PASAULĮ

Kiekvieną dieną mus lydi įvairios emocijos. Tai mes linksmi, tai supykę, vėl nuotaika linksma, bet kažkas nuliūdino ir staiga viena emocija keičia kitą. Emocijos yra labai svarbios mūsų gyvenime, todėl būtina kuo ankstyvesniame amžiuje vaikus mokyti atpažinti, įvardinti, reguliuoti ir kontroliuoti savo emocijas, bet jokiu būdu neslopinti ar užgniaužti. Vaikams svarbu suprasti, kad jausti visas emocijas yra normalu, tačiau jie turi išmokti jas reikšti neskaudinant kitų. Nėra „gerų“ ar „blogų emocijų“, būna tik tinkamas arba netinkamas elgesys užplūdus emocijoms.
Darželio gyvenime nėra nesvarbių veiklų. Viskas, kas, kaip, kada ir kur vyksta yra labai svarbu. Tad visoje šalyje paskelbus „Kovas – sąmoningumo mėnuo“, visi kartu leidomės į įdomią kelionę, į emocijų ir jausmų pasaulį. Šios kelionės vedliai: švietimo pagalbos specialistai, o jiems talkino grupių mokytojos.

Kūrėme stebuklingus žodžius arba mums svarbias afirmacijas, t.y. trumpos frazės, kurios geriausiai įkvepia ir padrąsina vaikus kasdieninėje veikloje, kurios padeda siekti tikslų bei suteikia pozityvią energiją visai dienai.

Lydėjome emociuką į garso „R“ šalį. Šioje kelionėje atskleidėme savo jausmus, kalbinius gebėjimus ir kūrybines galias. Dalyvavome draugiškoje socialinio emocinio ugdymo olimpiadoje – Drambliadoje. Šioje veikloje lavinome 5 pagrindines socialines emocines kompetencijas: savimonę, savitvardą, socialinį sąmoningumą, stiprinome tarpusavio santykius ir atsakingą sprendimų priėmimą. Mėgavomės „Laimės diena“ – nemiegadieniu, kurio metu žiūrėjome animacinį filmą „Išvirkščias pasaulis“. Aptarėme ir padarėme išvadą, kad visus žmones per gyvenimą lydi penkios pagrindinės emocijos: Laimė, Nelaimė, Baisulys, Pyktis ir Bjaurastis. Domėjomės, kaip jaučiasi vabaliukas, skaitydami pasaką „Vabaliuk, kaip tu jautiesi?“. Lipdėme ir aplikavome išgyventus jausmus, o ties kiekvienu patarimu, kaip vabaliukui išgyventi liūdesį, pyktį, dėliojome saulės spindulius. Dėliojome improvizacinę dėlionę „Aš pažįstu save“, pavaizduodami savo sugalvotą emociją, ją įvardindami.

Ačiū vaikams už įsitraukimą į visas veiklas, ačiū mokytojoms už pagalbą veiklose.