Užgavėnės darželyje

Užgavėnės – išskirtinė metų diena, žiemos palydų šventė. Nuo seno jos švenčiamos triukšmingai, linksmai, nes tikėta, kad, jei Gavėnia bus sutikta sočiai ir gerai pasilinksminus, tai vasarą nieko nestigs.

Vasario 13 d. atvykę draugai Viekšnių gimnazijos 4 a klasės mokiniai su mokytoja Violeta Gurskiene, vaikus supažindino su Užgavėnių šventės tradicijomis.

Mokiniai pasakojo, kad Užgavėnių pramoga – persirengėliai: Lašininis, Kanapinis, Morė, ožiai, raganos, velniai ir kt., o svarbiausias Užgavėnių patiekalas – blynai.

Turbūt pati džiugiausia diena, kai mes visi, persirengę įvairiais personažais, užsidėję pačių gamintas kaukes, sugūžėjome į darželio salę atsisveikinti su šaltu oru ir vyti žiemą iš kiemo. Lašininis ir Kanapinis ragino mus linksmintis, šokti, dainuoti, pokštauti, žaisti įvairius žaidimus. Taip pat Lašininio ir Kanapinio paraginti kėlėme triukšmą žiemai išvaryti. Šventės metu neapsieita ir be varžytuvių – virvės traukimo. Vaikų padedami Lašininis su Kanapiniu rungėsi tarpusavyje. Jie tarpusavyje rungėsi tol, kol Kanapinis tapo nugalėtoju.

Nepamiršome ir Morės, kurios svarbiausia misija – išsinešti su savimi visų praėjusių metų negerus poelgius ir visa, kas blogiausia buvo nutikę.

Šventės pabaigoje vaišinomės blynais ir kakava.